Cześć.

Mam na imię Marta, jestem graficzką specjalizującą się w projektowaniu książek, od zawsze maczającą palce w różnych dziedzinach kultury i sztuki. Współpracuję zarówno z kilkoma wydawnictwami, jak i z wieloma autorami indie, działającymi głównie na rynkach skandynawskich, brytyjskich i amerykańskich. Skończyłam skandynawistykę (norweski) w Gdańsku, Empirical Linguistics and Language Documentation (językoznawstwo) w Poznaniu, i jestem w trakcie doktoratu z językoznawstwa na UAM.

Czytam głównie fantastykę i sci-fi, ale nie pogardzę też dobrym komiksem, reportażem czy literaturą popularnonaukową. Hobbistycznie rysuję, mam czarną kotkę z zielonymi oczami o imieniu Zmora, noszę pół tony srebrnej biżuterii i piję hektolitry herbaty.

Postscript

Nazwa z założenia ma odnosić się do dwóch rzeczy – znanego wszystkim post scriptum, które pewnie przyszło wam na myśl jako pierwsze, ale też opracowanego swego czasu przez Adobe języka programowania, używanego do tworzenia znaków tekstowych i grafik na drukowanych stronach. Jeśli macie na biurku drukarkę laserową, to najpewniej steruje nią właśnie to cudo. 
e-mail: marta.decc@gmail.com

  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab

Graficznie

A jeśli chcecie popatrzeć sobie na moje graficzne dzieła, to kliknijcie tu:

Portret autorki do strony "O mnie".

O czym?

Design

...czyli o książkach, ale od strony technicznej - czy naprawdę oceniamy książki po okładce, i w jaki sposób.

Książki

...czyli o literaturze szeroko pojętej - od recenzji, bo refleksje nad sposobami pisania i wszystkimi tematami okołoliterackimi.

Język

...czyli o słowach i ich użytkowaniu - w kontekście literatury i nie tylko.